niedziela, 27 czerwca 2010

Eclipse Helios (3.6) już jest!

Witam!

Na początku był Callisto (2006), potem Europa (2007), Ganymede (2008), do niedawna Galileo (2009), a teraz mamy... Heliosa! Za rok będzie Indigo, ale nim to nastąpi skupmy się na tym, co mamy teraz. Cztery dni temu (tj. 23.06) miało miejsce wydanie najnowszej wersji jednego z najlepszych IDE dla Javy (i nie tylko!) - Eclipse, którego opatrzono numerkiem 3.6. Co rzuciło mi się w oczy to znacznie szybszy start środowiska (specjalnie z tej okazji ściągnąłem Eclipse Galileo IDE for Java EE i nie instalowałem na nim żadnych pluginów) - to się nazywa dobre pierwsze wrażenie :) Sama zakładka Welcome również została przerobiona i sprawia wrażenie bardziej przemyślanej i lżejszej.

Po kilku dłuższych chwilach zabawy z nowym Eclipsem zauważyłem bardzo ciekawą rzecz - Multi Quick Fix. Zamiast przy każdej naszej pomyłce wybierać metodę naprawy naszego błędu, w przypadku, gdy błędy w danym obszarze są identyczne, możemy wybrać możliwość zastosowania poprawki do wszystkich błędów jednocześnie. Niby mały szczegół, a już po chwili okazuje się bardzo pomocny :)

Dodatkowo z okazji wydania nowej wersji naszego ulubionego środowiska przygotowało kilka filmików prezentujących usprawnienia i nowości w poszczególnych modułach takich jak Java Development Tools (JDT), Javaserver Faces (JSF) Tools czy PHP Development Tools (PDT). Niestety filmiki są w słabej jakości i osobiście nie dotarłem do końca pierwszego filmiku za który się zabrałem, czyli JDT.

Najnowszą wersję środowiska można pobrać ze strony producenta.

Po pierwszych chwilach zachwytu czas wracać do nauki/pracy. Trochę czasu minie nim przystosuję Heliosa do mojego stylu pracy, ale już czuję w kościach, że nie będzie to czas zmarnowany :) Ciekaw jestem jak Wam drodzy czytelnicy przypadnie najnowsza wersja Eclipse do gustu :)

Pozdrawiam i do następnego razu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz