czwartek, 21 października 2010

O dokumentacji słów kilka

Witam serdecznie!

Przez natłok pracy w ostatnim czasie nie mam możliwości być całkowicie na bieżąco z nowinkami ze świata informatyki (i nie tylko), przez co mam pewne zaległości na takich serwisach jak devBlogi, czy infoQ. Próbując trochę nadrobić zaległości z pierwszego serwisu trafiłem na bardzo pocieszający wpis - "Ostateczne programistyczne kata", które jest tłumaczeniem artykułu Jeffa Artwood'a. Dlaczego pocieszający? Ponieważ w bardzo bezpośredni sposób uzasadnia sensowność i starania wkładane w prowadzenie tego bloga, oto cytat:
Prowadź bloga. Ja sam zacząłem pisać tego bloga na początku 2004 roku właśnie jako formę ćwiczenia. Zaczynając skromnie, później okazało się, że jest to jedna z najbardziej znaczących rzeczy, które zrobiłem w swojej zawodowej karierze. Ty również powinieneś prowadzić bloga.
Kolejne "objawienie" przyszło w momencie czytania artykułu "Pisanie dobrej dokumentacji: co napisać". Jakiś czas temu wspominałem, że w trakcie praktyk jednym z moich obowiązków było utrzymywanie i rozwijanie dokumentacji projektu. Dodajmy do tego jeszcze artykuł "Pisanie dobrej dokumentacji: styl" i okazuje się, że tak naprawdę niewiele wiem o pisaniu dokumentacji! Pokazuje to także jak obszerną (o wiele obszerniejszą niż sądziłem kilka miesięcy temu!) dziedziną jest informatyka :)

Na dzisiaj to tyle blogowania, czas zabrać się za pracę inżynierską :)
Pozdrawiam i do następnego razu!

1 komentarz:

  1. To verify the place of Indian authorities, the Supreme Court of India sought the opinion of central 슬롯 authorities on this regard however the same was declined by the central authorities. This has made playing in} of online cards video games like rummy, poker, and so forth. legally risky. These video games are a lot more costly for websites to host than virtual video games, as they contain a heavier funding in know-how and staffing. I find the live casino games entertaining, and I like how Ignition has a lot of Crypto options.

    OdpowiedzUsuń