czwartek, 21 października 2010

O dokumentacji słów kilka

Witam serdecznie!

Przez natłok pracy w ostatnim czasie nie mam możliwości być całkowicie na bieżąco z nowinkami ze świata informatyki (i nie tylko), przez co mam pewne zaległości na takich serwisach jak devBlogi, czy infoQ. Próbując trochę nadrobić zaległości z pierwszego serwisu trafiłem na bardzo pocieszający wpis - "Ostateczne programistyczne kata", które jest tłumaczeniem artykułu Jeffa Artwood'a. Dlaczego pocieszający? Ponieważ w bardzo bezpośredni sposób uzasadnia sensowność i starania wkładane w prowadzenie tego bloga, oto cytat:
Prowadź bloga. Ja sam zacząłem pisać tego bloga na początku 2004 roku właśnie jako formę ćwiczenia. Zaczynając skromnie, później okazało się, że jest to jedna z najbardziej znaczących rzeczy, które zrobiłem w swojej zawodowej karierze. Ty również powinieneś prowadzić bloga.
Kolejne "objawienie" przyszło w momencie czytania artykułu "Pisanie dobrej dokumentacji: co napisać". Jakiś czas temu wspominałem, że w trakcie praktyk jednym z moich obowiązków było utrzymywanie i rozwijanie dokumentacji projektu. Dodajmy do tego jeszcze artykuł "Pisanie dobrej dokumentacji: styl" i okazuje się, że tak naprawdę niewiele wiem o pisaniu dokumentacji! Pokazuje to także jak obszerną (o wiele obszerniejszą niż sądziłem kilka miesięcy temu!) dziedziną jest informatyka :)

Na dzisiaj to tyle blogowania, czas zabrać się za pracę inżynierską :)
Pozdrawiam i do następnego razu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz