niedziela, 2 sierpnia 2009

Eclipse and Java for Total Beginners

Witam serdecznie!

Przyszedł czas na pewne zmiany na blogu. Do tej pory sądziłem, że dobrym pomysłem będzie opisywanie w podobny sposób jak Jacek Laskowski rozdziałów książek, które będę przerabiał. Okazało się to głupotą i ogromną stratą czasu! Tak więc od teraz nie będzie takich postów, chyba że gdzieś znajdę jakiś krótki, ciekawy rozdział, który naprawdę będzie warty omówienia w całości.

Druga zmiana to podejście do samej nauki Javy. Do tej pory byłem przekonany, że najlepszym sposobem na nauczenie się fundamentów Javy będzie pisanie w najprostszym notatniku i kompilacja z linii komend, żebym wiedział dokładnie co się dzieje. Po korespondencji z Mateuszem Mrozewskim postanowiłem nauczyć się podstaw Eclipse'a i swojego pierwszego frameworka - jUnit'a. Stało się tak dlatego, że dostałem od Mateusza projekt Eclipsowy, który pokazywał jak w prosty sposób można testować swoje programy już na początku nauki Javy. Niestety nie znałem Eclipse'a więc nie za wiele mogłem zwojować, ale...

Po chwili wyszukiwania w Google znalazłem kurs video pt. "Eclipse and Java for Total Beginners". Jest to seria 16 odcinków krok po kroku pokazujących jak obsługiwać Eclipse i jak programować w Javie autorstwa Marka Dextera. Pierwsze cztery odcinki są przeznaczone dla osób nie znających żadnego języka programowania. Kolejne to podstawy jUnit oraz TDD (Test-Driven Development). Samo podejście TDD jest dość dziwne w odbiorze z początku, ale osobiście bardzo do mnie przemawia po wykonaniu kilku prostych testów. Cały kurs trwa 3,5 godziny i uważam, że nie jest to czas w żadnych razie stracony.

Pozdrawiam i do kolejnego razu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz