wtorek, 18 sierpnia 2009

Żółty pas na JavaBlackBelt!

Witam!
Ostatnie dni stały się bardzo pracowite. Staram się zdobywać jak najwięcej wiedzy posiąść i pracować nad mini-projektami (nie tylko programistycznymi). Dzięki ogromnej pomocy Mateusza Mrozewskiego nauczyłem się ostatnio więcej o programowaniu (w teorii jak i praktyce) więcej niż przez ponad semestr na studiach.
Ale co innego studia a co innego praca nad konkretnym problemem :)

Rendy Pausch powiedział w trakcie słynnego "Ostatniego wykładu" takie słowa: "Mury stają na naszej drodze do celu nie po to, żeby nam przeszkodzić w dotarciu do tego celu, a żeby pokazać nam jak bardzo zależy nam na tym celu.". Takim murem był ostatnio egzamin "OO for Java - Basic" na JavaBlackBelt.com.
Dziś wieczór coś mnie podkusiło i postanowiłem jeszcze raz podejść do niego. I wiecie co? Zdałem!!
Taki mały sukces bardzo mnie podbudował i utwierdził w przekonaniu, że warto zdobywać wiedzę, warto się uczyć a jak się człowiek uczy, to bardzo szybko można dostrzec rezultaty.

Dodatkowo z tej okazji dodałem dwa nowe elementy na blogu:
  • pole z etykietami
  • pole z moim aktualnym statusem na JavaBlackBelt
Oba te pola znajdują się w lewym pasku nawigacyjnym.

Na zakończenie standardowa garść linków:

Pozdrawiam!


2 komentarze:

  1. Dziękuję :) Dużymi krokami zbliżam się do egzaminu "Java SE Core - Intermed", ale brakuje mi jeszcze wiedzy na takie tematy jak: wielowątkowość, serializacja, klasy wewnętrzne czy RTTI. Ale to tak naprawdę kwestia czasu :)

    OdpowiedzUsuń