środa, 11 listopada 2009

Reaktywacja i zmiany na blogu

Witam serdecznie po sporej przerwie!

Wiele się działo przez ostatnie trzy miesiące. Wielu rzeczy się nauczyłem, wiele rzeczy poznałem i wiele rzeczy się wydarzyło. Niestety w tym całym natłoku zajęć nie starczyło czasu na rozwijanie bloga, a szkoda. Teraz nadszedł czas, by to wszystko naprawić.

Zaczynamy od zmienionego wyglądu bloga! Wiem, że to niewiele i że styl nie jest doskonały, ale tak to jest, gdy korzysta się z gotowych szablonów i nie ma się czasu/umiejętności na ich dostosowywanie. Osobiście skorzystałem z serwisu Blogger Templates. Ale i tak efekt jest znacznie lepszy niż przy poprzedniej szacie graficznej. Wraz z nowym szablonem dodałem nowy moduł - "Subskrybuj", który osobiście bardzo lubię na innych blogach, a który znacznie ułatwia zarządzanie kanałami RSS/Atom.

Na razie to tyle zmian. Przyszedł czas na zapoznanie się dokładne z Debuggerem Eclipse'a ("Eclipse and Java Using the Debugger") i o tym właśnie będzie kolejny wpis.

Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Czekam na wpisy o debugerze :) Teraz ja się czegoś nowego na pewno nauczę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie rzeczy zaczynają się od małych kroków. Jak inaczej chciałbyś się rozwijać? Rozważ nagrywanie filmów - 10-ciominutówek i publikację na YouTube. Właśnie to testuję - może i Tobie przypadnie do gustu zamiast opisywać?

  OdpowiedzUsuń
 3. Cały czas się nad tym zastanawiam. Nie jest to zły pomysł, tylko trzeba by wybrać dobry temat, którego jeszcze nikt nie opisywał i mógłby się przydać. Pożyjemy - zobaczymy :)

  P.S. Czekam na Twoje filmiki Jacku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie szukaj tematu, ktorego jeszcze nikt nie opisal :) Moze Twoje opis bedzie lepszy, ciekawszy, przystepniejszy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No tak, tylko ja patrze na to tak, że bardzo często widząc jak ktoś coś robi (czy to pisze kod, czy korzysta z jakiegoś narzędzia) o wiele łatwiej i przyjemniej mi się tego nauczyć/przyswoić niźli miałbym o tym czytać lub sam do tego dochodzić. Czasem bywa tak, że tłumaczę coś kolegom na uczelni i bywa, że muszę to robić kilka razy, żeby wszyscy zainteresowani mieli szanse zrozumieć. Dzięki takiej formie było by to o wiele łatwiejsze. Ale jeszcze długa droga przede mną i wszystko może się zdarzyć :)

  OdpowiedzUsuń