poniedziałek, 8 marca 2010

Nowa odsłona JavaBlackBelt

Witam!

Właśnie chciałem przejrzeć zagadnienia na kolejny egzamin na darmowej ścieżce Belt Track na JavaBlackBelt, gdy moim oczom ukazała się nowa (oznaczona numerem 4 beta) wersja BlackBeltFactory. Co się zmieniło? Jako pierwsze rzuca się w oczy wydłużony, w porównaniu z poprzednią wersją, czas ładowania się strony (który moim skromnym zdaniem już wcześniej był zbyt długi). Do tego mam problemy na Google Chrome ze znikającymi elementami głównej strony - muszę przewinąć stronę w górę lub w dół, by znów się pokazały. Część egzaminacyjna strony pozostała bez zmian.

To dopiero faza beta, ale już widać wiele niedociągnięć. Oczywiście, wizualnie jest to zmiana na lepsze, nowy design jest miły dla oka, przyjemniej pochwalić się znajomemu swoją stroną na JBB z wynikami, ale sprawy wydajności (w szczególności) skłaniają mnie do opinii, że zmiany zostały wprowadzone zbyt wcześnie i póki tak rażące niedociągnięcia nie zostaną poprawione, nie będzie mi się dobrze korzystało ze strony.

A co Wy sądzicie o nowej odsłonie BlackBeltFactory?

Pozdrawiam i do następnego razu!

1 komentarz:

 1. Hej

  Jako administrator JavaBlackBelt pragnę dodać małe uzupełnienie posta :)

  Podstawową funkcjonalnością o którą wzbogacono JBB to coaching. Można zostać coachem i po zdobyciu pewnego doświadczenia świadczyć usługi mentorskie za pieniądze. Oczywiście wcześniej trzeba odpowiednią ilość osób przeszkolić za free. Wraz z czwartą odsłoną Black Belt wkracza powoli w komercyjny świat szkoleniowo/konsultingowy.

  Henryk Konsek
  http://www.blackbeltfactory.com/ui/#user/id=3523423

  OdpowiedzUsuń