poniedziałek, 31 maja 2010

Lipcowy numer Software Developer's Journal

Witam!

Ostatnio pismo Software Developer's Journal zmieniło strategię wydawania nowych numerów,- zrezygnowano z płatnej, papierowej wersji na rzecz bezpłatnej, elektronicznej. Co najciekawsze - do Archiwum dodawane są kolejne numery SDJ z dawnych lat, które również są bezpłatne. Nie pozostaje nic tylko czytać i czytać :)

Czemu najnowszy numer SDJ tak mnie zainteresował? Z kilku powodów:
  1. Artykuł Marcina Lusy "Przegląd Java EE 6 - Czyli duża platforma w małym skrócie" porusza ciekawe kwestie takie jak (wspomniane również w screencast'cie Jacka Laskowskiego) konfiguracja aplikacji za pomocą adnotacji, asynchroniczne przetwarzanie zadań, nowości w EJB 3.1 i JPA 2.0
  2. "Dokąd zmierza Web. Czyli stąd do Matrixa" Marka Głowackiego opisuje w telegraficznym skrócie historię Web od 0.1 do 3.0 w bardzo przystępny sposób.
  3. Dowiedziałem się, że w SDJ publikowany jest poradnik dla osób pragnących dobrze przygotować się do certyfikatu SCJP - w lipcowym numerze ukazała się IV część serii.
  4. Pierwsza część kursu Pythona (nie wiem czemu, ale zawsze chciałem zobaczyć ten język w akcji, ale nigdy nie starczało na to czasu)

W momencie, gdy redakcja SDJ ogłosiła zmianę strategii wydawania gazety zastanawiałem się co będzie z materiałami dołączanymi na płytach? Zapewniano, że materiały będą umieszczane na stronie magazynu i tak też faktycznie się stało! Pojawiły się cztery pierwsze odcinki kursu firmy BNS IT o podstawach Javy SE i EE. Osobiście jakiś czas temu przerabiałem ten kurs (wydano jego 6 z 12 docelowych części) i choć mogłoby być lepiej (a w wielu momentach nawet powinno) to kurs uważam za świetny wstęp do JEE, dzięki któremu sam zacząłem wreszcie bawić się tą platformą :) Kurs dostępny jest pod tym adresem (400+ MB!).

Do usłyszenia!

1 komentarz:

  1. Fajnie że udostępnili starsze numery. Większość miałem z uczelni, oprócz tegorocznych. Będzie można coś poczytać :)
    Dzięki za info o video :)

    OdpowiedzUsuń