wtorek, 25 maja 2010

Cytaty #1

Witam!

Lekko zażenowany swoim ostatnim wpisem zacząłem nadrabiać swoje braki w polskiej blogsferze. Czytając niektóre wpisy natrafiłem na dwa bardzo trafne stwierdzenia, które w gruncie rzeczy nie wymagają komentarza:

Sławomir Sobótka "W co się bawić":
"Zastanawiam się, czy nie jest przypadkiem tak, ze środowisko Javowe jest cały czas na etapie onanizmu technicznego spowodowanego zalewem mniej lub bardziej udanych narzędzi, bibliotek i frameworków, które po prostu rozpraszają uwagę od kwestii na prawdę istotnych."

Robert C. Martin (z wpisu Jakuba Nabdralika "Open Code Review"):
"Every good programmer should get used to professional code review. Bad programmers can benefit from it even better. And if you have some Prima Donnas in your team, unwilling to hear constructive critique to their code... screw them. Nobody's able to work with them anyways."

Co jakiś czas będę umieszczał na blogu znalezione cytaty z trzech powodów:
  1. Są to (według mnie) naprawdę wartościowe słowa!
  2. Ku pamięci
  3. W imię bycia lepszym bloggerem idąc w ślad za Jeffem Artwoodem :-)

Pozdrawiam i do następnego razu!

2 komentarze:

  1. No właśnie jeszcze nie :/ Wysłałem jakiś czas temu maila do SAI, ale tak jak wtedy odpisali praktycznie w niecały dzień, tak teraz nie odpowiedzieli wcale :/

    OdpowiedzUsuń
  2. I znowu gadamy w komentarzach... ;-) Też nie mam, też pisałem, też cisza - dam Wam znać mailowo jakby coś ruszyło do przodu, trochę się martwię powoli hmhm.

    OdpowiedzUsuń