poniedziałek, 6 grudnia 2010

Cytaty #7

Witam!

Dzisiaj usłyszałem bardzo mądre słowa człowieka, który żył dawno temu, lecz jego słowa są aktualne także dzisiaj i jestem pewien, że będą za kolejnych 100, 200, czy 500 lat. Mowa tu o Williamie Faulkner'ze. Był to amerykański powieściopisarz, poeta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. A oto co powiedział w 1958r. Jean Stein'owi:
Always dream and shoot higher than you know you can do. Don't bother just to be better than your contemporaries or predecessors. Try to be better than yourself (...).
I chociaż Faulkner mówił wtedy o pisarzach, to jednak nie ma chyba branży, w której słowa te nie miały by swojej racji. Bardzo często pracujemy lub uczymy się w towarzystwie ludzi z dużym doświadczeniem lub sporym talentem i notorycznie próbujemy być lepsi od nich. Niestety bardzo często okazuje się, że jest to zgubna motywacja - osoby te także stają się coraz lepsze, coraz trudniej być od nich lepszym. Za to samo bycie jutro lepszym od siebie samego, niż jest się dzisiaj, jest doskonałą motywacją dającą wciąż nowe, coraz lepsze wyniki.

Natchniony tą myślą wracam do pracy :)
Pozdrawiam i do następnego razu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz