poniedziałek, 27 grudnia 2010

Cytaty #8

Witam!

Nie wiem dlaczego, ale mam ostatnio nieodpartą ochotę pisać jak najwięcej postów na blogu :) Tym razem chciałbym przedstawić trzy zasłyszane hasła, które głęboko utkwiły mi w pamięci, oraz które dały mi wiele do myślenia.

Pierwszy z nich pochodzi z jednego z moich ulubionych seriali - Chorych Doktorów (ang. Scrubs). W jednej ze scen Bob Kelso mówi do swojej pacjentki (a także do przysłuchującego się Turk'a):
"Nic, co jest warte posiadania, nie przychodzi łatwo (...)"
Jakby tego było mało, potwierdza to niejako Rendy Pausch, którego książkę - Ostatni Wykład - w ostatnim czasie przeczytałem już po raz trzeci od deski do deski. Są w tej książce (a także na wideo z jego faktycznego ostatniego wykładu) pewne bardzo słuszne słowa:
"Mury istnieją po to, by powstrzymywać ludzi, którzy nie pragną czegoś dostatecznie mocno"
Na sam koniec przytoczę słowa Dona Brown'a z firmy Atlassian, który to w trakcie prezentacji pt. "Functional and Integration Testing for the Lazy" na AtlasCamp 2010 powiedział:
"As we start any good story, every story begins in Maven"
Nie trzeba chyba dodawać, że Don nie jest miłośnikiem skomplikowania, jakie niesie ze sobą Maven, gdy używa się go w większych projektach? :) Prawda jest taka, że Maven jest cudowny, umożliwia i ułatwia wiele rzeczy, lecz każde ulepszenie przynosi tyle samo, jeśli nie więcej, problemów do rozwiązania. W moim przypadku, w ostatnim okresie, znaczną część czasu poświęcam na poprawianie konfiguracji Mavena zamiast zajmować się implementacją nowych funkcji w projekcie, co potrafi naprawdę mocno zniechęcić do tego narzędzia.

Pozdrawiam i do następnego razu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz