środa, 16 lutego 2011

Ryan Singer - człowiek, który zmusił mnie do myślenia

Witam po długiej przerwie!

Od końca zeszłego roku nie opublikowałem żadnego postu. Dlaczego? Powodów jak zwykle można by wymieniać wiele, ale ja ograniczę się do podania jednego, najważniejszego. Otóż od kilku tygodni jestem dumnym posiadaczem tytułu inżyniera fizyki technicznej ze specjalnością informatyki stosowanej! :) W tym tygodniu rozpocząłem studia na drugim stopniu, na tym samym kierunku. Ponieważ nie planuję pracować studiując na pierwszym semestrze (32 godziny tygodniowo, zajęcia do 20-21 itp. bardzo skutecznie to utrudniają) w wolnym czasie postanowiłem nadrobić wiele zaległości.

Jedną z pierwszych rzeczy jakie postanowiłem nadrobić to obejrzenie trzech prezentacji Ryana Stingera, pracownika firmy 37signals. Firma ta jest znana z m.in. Rails'ów dla języka Ruby, czy też rewelacyjnej wręcz książki ReWork. Prezentacje Ryana zmusiły mnie do przemyślenia sposobu, w jaki do tej pory podchodziłem do swoich małych projektów. Zbyt szybkie siadanie do komputera i rozpoczęcie kodowania kosztuje mnie teraz bardzo wiele w drugiej iteracji malutkiej aplikacji, którą planuję przerobić. Doszło do tego, że znaczna większość kodu, który napisałem do pierwszej wersji jest do wyrzucenia. Ale człowiek uczy się na błędach i od bardziej doświadczonych od siebie :) Spróbuję zastosować rady Ryana w tym projekcie, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

A teraz zapraszam do obejrzenia wspomnianych przeze mnie prezentacji:

Ryan Singer at Future of Web Apps, London 2010


3 komentarze:

  1. Dopiero pierwszą prezentację obejrzałem ale bardzo mi się spodobało. Dzięki za ten artykuł! No i życzę więcej czasu na pisanie na blogu

    OdpowiedzUsuń
  2. @Wojtek - ciesze się, że Ci się spodobało :) Niedługo wrzucę kolejną porcję ciekawych, moim zdaniem, prezentacji, tym razem z Parleys'a.

    OdpowiedzUsuń