środa, 10 czerwca 2009

Pierwszy egzamin na JavaBlackBeltSporo się ostatnio działo: konferencja infoShare 2009 na Politechnice Gdańskiej, sesja, kolokwia. Za każdym zaliczonym kolokwium przychodzą dwa kolejne - urok uczelni wyższej. Ale żeby nie rozpoczynać wpisu tak bardzo pesymistycznie, to wpomnę o JavaBlackBelt.

JavaBlackBelt.com to strona, na której można sprawdzić poziom swojej wiedzy z zakresu Javy, programowania zorientowanego obiektowo i wielu różnych (jak np. system kontroli wersji CVS). Całość jest zorganizowana w tytułowe pasy - po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów za zdane egzaminy otrzymuję się rangę - pas - ideologicznie zbliżony do pasów z Karate czy Teakwondo (początkowo każdy ma pas biały i 0 punktów). Możemy płacić za egzaminy, albo iść darmową ścieżką, która zaczyna się od Java SE - Basic Egzam. Dlaczego o tym wszystkim piszę? Otóż z dwóch powodów:

1) Strony tego rodzaju pozwalają nam nie tylko na sprawdzanie swojej wiedzy, ale także na jej zgłębianie. Wykonując kilka razy ten sam błąd w końcu się nauczymy dobrze. Poza tym na JavaBlackBelt.com każde pytanie, które jest zadawane ma dokładne wyjaśnienie swojej prawidłowej odpowiedzi wraz z odnośnikami internetowymi do dokumentacji i innych baz wiedzy.

2) Dwa dni temu zdałem pierwszy egzamin z Java SE - Basic z wynikiem 75%. Nie jest to rewelacyjny wynik, ale zważywszy na krótki okres, w którym zajmuję się Javą sądzę, że jest to niezłe osiągnięcie. Oto screen:

Czeka mnie jeszcze zamieszczenie krótkiej relacji z infoShare 2009 i wrzucenie galerii i zajmę się omawianiem książki Marcina Lisa "Java. Ćwiczenia praktyczne" wydawnictwa Helion.

Dla zainteresowanych kilka linków:

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę,
Łukasz "Smok" Rybka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz