niedziela, 13 stycznia 2013

(Nie za bardzo) krótkie podsumowanie ubiegłego roku

Zeszły rok był zwariowany. Chociaż nie było tego widać po tym blogu, działo się bardzo dużo, bardzo szybko. O tym, że mam zamiar więcej publikować na blogu mówiłem między innymi tutaj i tutaj. Ale jak to mówią, dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.

Ubiegły rok pod względem blogowania był bardzo skromny. Raptem 3 posty napisane przez cały rok. To i tak lepiej, niż w roku 2011 ;-) W tym roku mam nadzieję znacznie więcej pisać, przynajmniej jeden post na 3-4 tygodnie. Jedynie tematyka lekko się zmieni. Będzie trochę o Trójmiasto JUG, więcej o JavaScript, pewnie trochę o Groovy/Grails oraz Python/Django i zapewne o czymkolwiek innym, czym zawodowo będę zajmować się w tym roku. Od prawie roku pracuje na stanowisku Junior Software Developer w firmie Solwit, gdzie co rusz spotykam się z wyzwaniami, tak więc sądzę, że na brak tematów do pisania narzekać nie będę mógł.

Zeszły rok był również moim ostatnim (mam nadzieję) spędzonym na Politechnice Gdańskiej. Obroniłem tytuł magistra inżyniera z Fizyki Technicznej na specjalności Informatyka Stosowana. Tematem mojej pracy była: "Baza wiedzy o ogrodach jako praktyczny przykład wykorzystania technologii GIS. Modułowy system oparty o architekturę chmury". Tematyka ciekawa, sam projekt okazał się totalną klapą. Ale najważniejsze, że ....
W roku 2012 miała miejsce jeszcze jedna zmiana, z której jestem bardzo dumny. Wraz z Mateuszem Mrozewskim podjęliśmy się zadania reanimacji Trójmiejskiej Grupy Użytkowników Java. Po roku spędzonym w tym temacie mogę śmiało powiedzieć, że udało się osiągnąć plan minimum i znacznie więcej. Kilka faktów i statystyk dotyczących działalności grupy w ubiegłym roku:


Plany na rok 2013?
  • wziąć udział w projekcie open source (choćby jedno contribution)
  • prowadzić JUG'a regularnie, by rocznie odbywało się minimum 9 prelekcji
  • pojechać na 33 Degree 
  • pisać więcej na blogu ;-)

Do następnego razu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz